საქართველოს საპატრიარქოს წმიდა თამარ მეფის სახელობის სკოლა-გიმნაზიის მოსწავლეები, მათემატიკის სასკოლო კვირეულის ფარგლებში, უნივერსიტეტს სტუმრობდნენ
საქართველოს საპატრიარქოს წმიდა თამარ მეფის სახელობის სკოლა-გიმნაზიის მოსწავლეებისთვის მათემატიკა საინტერესო და სახალისოა.
დირექცია და პედაგოგები მოსწავლეთა სასწავლო შემართებაზე აქტიურად ზრუნავენ და სასწავლო პროცესს საინტერესო ინიციატივებით უმრავალფეროვნებენ.
მათემატიკის სასკოლო კვირეულის ფარგლებში, სკოლა-გიმნაზიის მათემატიკის კლუბის წევრები, დირექტორის მოადგილესთან - იოსებ აფაქიძესთან და მათემატიკის პედაგოგებთან - შორენა ოქრიაშვილთან და მერი შიუკაშვილთან ერთად, ტექნიკურ უნივერსიტეტს სტუმრობდნენ.
მოსწავლეებს უნივერსიტეტის პროფესორი, მათემატიკის მეცნიერებათა დოქტორი - დავით სონღულაშვილი მასპინძლობდა, რომელმაც კლუბის წევრებს დაათვალიერებინა თანამედროვე ტექნიკით აღჭურვილი ლაბორატორია და ესაუბრა "ხელოვნურ ინტელექტის" შესახებ.