„სხვისი გავლენით არჩეული პროფესია არასდროს იქნება გულთან ახლოს“ - სკოლის დირექტორები საკუთარ აბიტურიენტობას იხსენებენ
„ჩემი ოჯახისა და ფინანსური მდგომარეობის გათვალისწინებით, არ მქონდა ფუფუნება მასწავლებლებთან მოვმზადებულიყავი“
გაიცანით მუსიკის პედაგოგი, რომელმაც საგნის შესახებ ყველა მითი დაამსხვრია - ლიანა სონღულაშვილი მასწავლებლის ეროვნულ პრემიაზეა წარდგენილი
„კოლეგებისგან დადებითი ემოციები ვიგრძენი. ვფიქრობ, თავად კოლეგებისა და დირექტორის უშუალო მონაწილეობით შეირჩა ჩემი კანდიდატურა“
დირექტორები ეროვნულების წინ აბიტურიენტებს ამხნევებენ - „ასახელეთ მშობლიური სკოლა...“
„იმ ახალგაზრდებს, ვინც ერთიან ეროვნულ გამოცდებზე გადიან, ვუსურვებდი, რომ წარმატებისთვის მიეღწიოთ და რა თქმა უნდა, მშბლიური სკოლა ესახელებინოთ“
სკოლის დირექტორების წინასაგამოცდო რჩევები აბიტურიენტებს - „გამოცდაზე რაც შეიძლება გაბედულად, თამამად შევიდნენ“
აღსანიშნავია, რომ ჩვენთან საუბრისას, დირექტორებმა აწ უკვე გასული სასწავლო წელიც შეაჯამეს
„ეტალონის“ გუნდურ ჩემპიონატში მიღწეული წარმატება ჩვენთვის მომავალი გამარჯვების საწინდარი იქნება“-კერძო სკოლა „ევრო-2000-ის“პედაგოგი სულხან ოქროპირიძე
პირველ რიგში, მინდა აღვნიშნო, რომ „ეტალონის“ გუნდური ჩემპიონატი უკვე მრავალი წელია მნიშვნელოვან როლს ასრულებს საგანმანათლებლო სფეროში
„ყველა პროფესია მნიშვნელოვანი და საჭიროა“ - საინტერესო პრეზენტაციებითა და მასტერკლასებით დატვირთული პროექტი ქუთაისის N40 სკოლაში