სპორტის რომელი სახეობა მოსწონთ სკოლის დირექტორებს - „ბავშვები რაც მეტ სპორტულ ღონისძიებაში ჩაერთვებიან, მით უკეთესია“
„მოსწავლეებს თემატურ აქტივობებში აქტიურად ვრთავთ“
საჯარო სკოლის დირექტორები მოსწავლეთა მიღწევებზე etaloni.ge-სთან საუბრობენ
„ძალიან დიდ ყურადღებას ვაქცევთ სხვადასხვა მნიშვნელოვან საკითხთან დაკავშირებით მოსწავლეთა ცნობიერების ამაღლებას“
სკოლები სტერეოტიპების წინააღმდეგ - დირექტორები ინკლუზიურ განათლებაში მიღწეულ პროგრესსა და გამოწვევებზე საუბრობენ
„განათლების სისტემას ამ კუთხით აქვს ძალიან კარგი პროგრამები, რაც ეხმარება ადამიანებს ჰქონდეთ მიმღებლობა და იყვნენ ტოლერანტულები“
უნდა იწერებოდეს თუ არა ატესტატში ნიშნები? - აქტუალურ საკითხზე სკოლის დირექტორები მოსაზრებას გვიზიარებენ
„მოსწავლეს სჭირდება იმის ცოდნა, რომ მის ნიშნებს სხვებიც აქცევენ ყურადღებას“
„ჩვენ იმაზე მეტი შეგვიძლია გავაკეთოთ სსსმ მოსწავლეების ცხოვრებაში, ვიდრე წარმოგვიდგენია“ - ნიგვზიანის სკოლის სპეცმასწავლებელი
„სსსმ მოსწავლეებს განსაკუთრებული ნიჭი აქვთ სხვადასხვა განხრით, ამიტომ სპეცმასწავლებლის მოვალეობაა ამ უნარების აღმოჩენა შეძლოს და შემდგომ განავითაროს“
ქალი-დირექტორები მოსწავლეობის დროინდელ 8 მარტს იხსენებენ - რა შეიცვალა მათთვის წლების შემდეგ
„ყველა ბავშვი საზეიმოდ აღნიშნავდა ამ დღეს, მათ შორის მეც მაბედნიერებდა ჩემთვის ყველაზე მნიშვნელოვანი ქალის, დედის და საყვარელი პედაგოგების გახარება“
„ყველა ბავშვში ჩემს შვილებს ვხედავ, თითოეულ თანამშრომელში კი ოჯახის წევრს“ - თამილა თამაზაშვილი, თბილისის N215 საჯარო სკოლის ხელმძღვანელი
„უნდა შეგეძლოს თანამშრომლების გვერდით დგომა, პატივისცემა, მათი მოსმენა და დაფასება“
„დასვენება, განტვირთვა არა მხოლოდ პატარებს, არამედ დიდებსაც სჭირდებათ“ - როგორ შეცვლიდნენ დასვენების დღეების ხანგრძლივობას სკოლის ლიდერები
„ზოგადად, როდესაც ადამიანი იღლება, ის შრომისუნარიანი აღარაა. შესაბამისად, საჭიროა განტვირთვა“
„მოსწავლეებმა ღვაწლმოსილ პედაგოგებს ამაგი დაუფასეს“ - თბილისის N215 სკოლაში გამართული დაუვიწყარი ღონისძიება
„ამ ღონისძიების ერთ-ერთი მთავარი მიზანი იყო ბავშვები მიმხვდარიყვნენ და დაეფასებინათ პედაგოგთა შრომა“
„არდადეგებიდან დაბრუნებული ბავშვები განახლებული ძალებით აგრძელებენ სწავლას“ - როგორ შეცვლიდნენ დასვენების დღეების განრიგს სკოლის ლიდერები